Nowe okna w Wiejskim Centrum Kultury

Przed świętami Bożego Narodzenia zostały zamontowane nowe okna w budynku Wiejskiego Centrum Kultury w Kielczy. Projekt zrealizowano w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Szacuje się, że w nowej przestrzeni skorzysta ok. 500 mieszkańców rocznie. W nowej bibliotece zostaną zamontowane solidne regały na książki oraz pozostały sprzęt niezbędny do prowadzenia biblioteki wiejskiej. Z nowego miejsca będą mogli korzystać członkowie lokalnych kół i grup zainteresowań, ale przede wszystkim uczniowie kielczańskiej szkoły oraz seniorzy.  Jest to więc precyzyjna pomoc, która będzie służyć Kielczanom i nie tylko, przez długie lata.

Szczegółowe informacje dotyczące innych planowanych wydarzeń w nowym budynku WCK dostępne będą na stronie www.kielcza.pl oraz na facebooku.

Więcej informacji o programie „WzMOCnij swoje otoczenie” dostępnych jest na stronie www.wzmocnijotoczenie.pl.

PSE jako właściciel ponad 15316 kilometrów linii oraz 109 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć, na terenach realizacji projektów inwestycyjnych oraz działań eksploatacyjnych uruchomiły ogólnopolski program dobrosąsiedzki „WzMOCnij swoje otoczenie”. Celem programu wyłanianie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnego życia publicznego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, m.in. w obszarze aktywności fizycznej, bezpieczeństwa, edukacji, środowiska naturalnego i zdrowia. Ich beneficjentem są mieszkańcy gmin i powiatów. Na terenie gminy Zawadzkie i powiatu strzeleckiego PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 2 x 400 kV Trębaczew – Joachimów (Rokitnica) – Wielopole, który wzmocni bezpieczeństwo energetyczne i niezawodność dostaw energii.