Dzień Babci i Dziadka 2023

Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Waszego Święta składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności oraz uśmiechu w każdym dniu.  Spędzajcie czas z wnukami, niech to one będą dla Was źródłem nieustannej radości, bezinteresownej miłości oraz powodem do dumy. Bądźcie z nimi jak najdłużej aby mogły czerpać z Was mądrość i życiowe doświadczenie.

Fotorelacja z Jasełek w Szkole 2023

Przedstawiamy fotorelację z Jasełek w wykonaniu uczniów PSP im. Wincentego z Kielczy w Kielczy. Więcej znajdą Państwo w naszej galerii na stronie: https://www.kielcza.pl/galeria/nggallery/wydarzenia-z-kielczy/jaselka-w-szkole-2023 a także w galerii szkolnej autorstwa Pana Sławomira Zielonka na stronie: https://www.facebook.com/zsgkielcza/posts/pfbid02nwUy5nPzQK3izfAmYjGq2du2DEFp2RHQ1e2YZ58kSryKMT8uxFNjNcLkW1sjGT6jl?__cft__[0]=AZVGzpEC5e4ovjhnQt95peuF_tZV0uigHmudM8ZquCI1N5Afen1dIkOX–kj7wEsYi0YVZA4o4uZXJhP3tYKzLv7PUfstSAviwY1Z2FsnO0hG4q-nKcGDLAEXr6KukEtHv_OD2Cme7eSB2UJXm0Xqq6qwSkLe8_FJYr5_juHs75D0CfdC5TStKtnCjJdFp4blSo&__tn__=%2CO%2CP-R .

Jasełka w wykonaniu uczniów PSP im Wincentego z Kielczy w Kielczy – 15.01.2023

Jasełka w wykonaniu uczniów PSP im Wincentego z Kielczy w Kielczy – 15.01.2022

Dnia 15 stycznia o godz. 16:00 w PSP im. Wincentego z Kielczy w Kielczy rozpoczęło się przedstawienie uświetniające okres świąteczny – Jasełka na które byli zaproszeni mieszkańcy Kielczy.  W trakcie i tuż po otwarta była kawiarenka, w której można było zakupić ciasto i kawę wpłacając przez to składkę potrzeby szkoły. W całe to wydarzenie zaangażowana była spora grupa uczniów naszej szkoły jak również kilku nauczycieli. Nasza młodzież zaangażowała się w spektakl w 100 procentach i zaprezentowała się wyśmienicie. Jak to w przedstawieniach bywa ważną rolę pełni dekoracja. Tu szczególne podziękowania za zaprojektowanie i wykonanie dekoracji kierujemy do Pani Izabeli Wacławek. Podziękowania za przygotowanie scenariusza i czuwanie nad treścią należą się Pani Izabeli Ploch. Choreografię przygotowała Pani Dagmara Kotylak. Panu Sławomirowi Zielona podziękowania za organizację przedstawienia jak i za fotorelację, którą będzie można zobaczyć na stronach PSP w Kielczy oraz współorganizatorce Pani Zuzannie Kazieczko.

Poniżej mogą Państwo zobaczyć relację filmową ze spektaklu a niebawem udostępnimy naszą fotorelację. Życzymy miłego odbioru.


Koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Parafialnej z Kielczy oraz Scholi Gaudium

Koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Parafialnej z Kielczy oraz Scholi Gaudium.

Dnia 8 stycznia 2023 o godz. 15:00 rozpoczął się uroczysty koncert Orkiestry Parafialnej z Kielczy oraz Scholii Gaudium. Orkiestranci zaprezentowali tradycyjne kolędy jak również świąteczne nowoczesne utwory w ciekawych aranżacjach. W repertuarze Scholii Gaudium także znalazły się kolędy i pastorałki. Cały ten koncert jest jakby uroczystym podsumowaniem okresu świątecznego.

Poniżej w galerii kilka zdjęć z tego wydarzenia a po więcej zapraszamy do naszej galerii pod linkiem:

https://www.kielcza.pl/galeria/nggallery/wydarzenia-z-kielczy/koncert-koled-orkiestry-i-scholi-2022-23.

 

Wybieramy Osobowość Roku w kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna

Wybieramy Osobowość Roku w kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna

 Za aktywną i efektywną pracę na rzecz rozwoju Kielczy nominowany został Sołtys Kielczy Jan Czanguleit który czeka na Państwa głosy.

Głosowanie będzie trwać do środy, 22 lutego do godz. 20:00. Informacji udziela Marta Gromowska – tel. 519503627 (pn-pt w godz. 9-15), e-mail: marta.gromowska@polskapress.pl

Głosować można w dwojaki sposób:

  1. Wysyłamy SMS o treści: OPS.96  na numer 7303 (koszt sms-a to 3,69zł z VAT)
  2. Poprzez wykupienie dostępu do e-wydań Nowej Trybuny Opolskiej i treści cyfrowych Nowej Trybuny Opolskiej Plus na stronie: https://nto.pl/p/kandydat/jan-czanguleit%2C3332355/#coin-plebiscyty.

Jasełka w Parafii w wykonaniu dzieci z PP w Kielczy

Dnia 6 stycznia 2023 roku w kościele parafialnym pw. Św. Bartłomieja w Kielczy jak to jest corocznym zwyczajem Dzieci z Przedszkole Publicznego w Kielczy zaprezentowały specjalnie przygotowywane przedstawienie – Jasełka. Przedszkolaki jak i ich rodzice bardzo zaangażowali się w całe to przedsiewzięcie co można było podziwiać w wyuczonych rolach, oprawie muzycznej jak i w strojach w których występowały przed publicznością. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim przedszkolakom, ich rodzicom a także Paniom Ewelinie Wyrwa i Sylwii Wyrwich za opracowanie scenariusza i przygotowanie dzieci.
Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z tego wydarzenia a po więcej zapraszamy do naszej galerii:
https://www.kielcza.pl/galeria/nggallery/wydarzenia-z-kielczy/jaselka-2022-23

Nowe okna w Wiejskim Centrum Kultury

Przed świętami Bożego Narodzenia zostały zamontowane nowe okna w budynku Wiejskiego Centrum Kultury w Kielczy. Projekt zrealizowano w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Szacuje się, że w nowej przestrzeni skorzysta ok. 500 mieszkańców rocznie. W nowej bibliotece zostaną zamontowane solidne regały na książki oraz pozostały sprzęt niezbędny do prowadzenia biblioteki wiejskiej. Z nowego miejsca będą mogli korzystać członkowie lokalnych kół i grup zainteresowań, ale przede wszystkim uczniowie kielczańskiej szkoły oraz seniorzy.  Jest to więc precyzyjna pomoc, która będzie służyć Kielczanom i nie tylko, przez długie lata.

Szczegółowe informacje dotyczące innych planowanych wydarzeń w nowym budynku WCK dostępne będą na stronie www.kielcza.pl oraz na facebooku.

Więcej informacji o programie „WzMOCnij swoje otoczenie” dostępnych jest na stronie www.wzmocnijotoczenie.pl.

PSE jako właściciel ponad 15316 kilometrów linii oraz 109 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć, na terenach realizacji projektów inwestycyjnych oraz działań eksploatacyjnych uruchomiły ogólnopolski program dobrosąsiedzki „WzMOCnij swoje otoczenie”. Celem programu wyłanianie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnego życia publicznego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu, m.in. w obszarze aktywności fizycznej, bezpieczeństwa, edukacji, środowiska naturalnego i zdrowia. Ich beneficjentem są mieszkańcy gmin i powiatów. Na terenie gminy Zawadzkie i powiatu strzeleckiego PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 2 x 400 kV Trębaczew – Joachimów (Rokitnica) – Wielopole, który wzmocni bezpieczeństwo energetyczne i niezawodność dostaw energii.