Dla Państwa online już od 27.06.2008. Nasza misja to obiektywne i aktualne informacje.

Oficjalna Strona Kielczy

Category: Aktualności


Spółka Zawkom na swoim fanpage’u poinformowała, że dnia 29 listopada podpisała umowę na budowę kanalizacji sanitarnej w Kielczy. Będzie to już IV etap (ostatni) inwestycji.
Tym razem inwestycję zrealizuje firma Hydromex Plus z Częstochowy.
Budowa kanalizacji będzie wykonywana w dwóch częściach, etapach:

  •  etap I budowy obejmuje: część ul. Stare Osiedle i Nowowiejskiej – termin realizacji do VI 2022 roku,
  • II etap budowy obejmie: ul. Konopnicką, Kopernika i część ulic: Wiosenna, Słoneczna, Chrobrego – termin realizacji do X 2022 roku.
    Zainteresowani mieszkańcy o szczegółach zostaną poinformowani pisemnie – w ciągu najbliższych dni. Pierwsze wykopy pojawią się – jak tylko pogoda pozwoli. 

Zainteresowanych mieszkańców o szczegółach inwestycji spółka Zawkom poinformuje pisemnie – w ciągu najbliższych dni.

Pierwszych wykopów można się spodziewać już w najbliższym czasie o ile pogoda na to pozwoli.

Podpisanie umowy na budowę kanalizacji w Kielczy - IV etap
Fotografia: Źródło fanpage Zawkom Zawadzkie.

Ponad 240  lat temu (dokładnie 242) poświęcona została nasza świątynia.

W rocznicę tego wydarzenia, 7 listopada,  wystąpi w kielczańskim kościele

kwartet smyczkowy ANGELUS

– jeden z zespołów kameralnych Filharmonii Opolskiej.

Stowarzyszenie Wincentego z Kielczy oraz nasza Parafia zapraszają na koncert – nabożeństwo,

którego treścią będzie pozdrowienie anielskie Ave Maria.

 

Muzycy zaprezentują modlitwę Zdrowaś Maryjo w odsłonach z różnych epok i  zapisaną w partyturach przez różnych kompozytorów.

O godz. 14.00 otworzy się dla Was w Zabytkowej Chacie kawiarenka koncertowa. Panie z parafialnego „Caritas” zapraszają jeszcze na pyszne ciasto i kawę po występie.

O godz. 15.00 powitamy Muzyków i otworzymy  się na piękno dźwięków chwalących z Matką Najświętszą Pana Boga.

Wystąpią:

Ewa Andruszkiewicz – I skrzypce
Agata Wacowska-Marsac – II skrzypce
Sabina Sułkowska-Uronek – altówka
Mirosław Makowski – wiolonczela

Słowo o muzyce zaprezentuje Jacek Woleński


 Zakład Gospodarki Komunalnej “Zaw-Kom” Spółka z o.o. w Zawadzkiem poinformował na swoim profilu FB, że w dniu wczorajszym tj. 23.10.2021  odbyło się otwarcie ofert na budowę kanalizacji sanitarnej w Kielczy etap IV . Wpłynęły 3 oferty, które mieszczą się w zaplanowanej kwocie. Po dokonaniu wyboru wykonawcy Zaw-Kom będzie dalej Państwa informować, kiedy dokładnie rozpoczną się prace ziemne. Do wybudowania jest 3 km sieci kanalizacyjnej, 2 przepompownie i podłączenie 62 nieruchomości. 

 


Z okazji dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia oraz podziękowania Dyrektorom, Nauczycielom oraz Pracownikom zawadczańskich placówek oświatowych w Kielczy, w Żędowicach i w Zawadzkiem.

Przekazujemy Państwu wyrazy uznania za trud wkładany w kształcenie osobowości, wrażliwość na potrzeby uczniów, konsekwencję w nauczaniu oraz wychowaniu. Dziękujemy Państwu za kreatywność, cierpliwość i wyrozumiałość.

W tym uroczystym dla Was dniu życzymy dużo zdrowia, wytrwałości oraz pomyślności w życiu osobistym, aby praca była powodem do dumy i poczucia dobrze spełnionej misji a wdzięczność uczniów wynagradzała jej trudy. Niech pogoda ducha oraz pasja przekazania wiedzy towarzyszy Państwu każdego dnia.

Redakcja Oficjalnej Strony Kielczy – www.kielcza.pl

 


Główną przyczyną opóźnienia w budowie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kielczy, w gminie Zawadzkie były niezgodności projektowe, a dodatkowo pojawiły się wątpliwości związane z umiejscowieniem zbiornika na wodę, która będzie ściekać spod stosów odpadów. Wątpliwości  te związane z przypuszczalnym przeciekaniem zbiornika do wód podziemnych sprawdzą specjaliści geolodzy..
Jak mówi Pan Mariusz Stachowski, burmistrz Zawadzkiego – czekamy na opinię geologów by w miarę możliwości jak najszybciej wznowić prace. Zmiany, które wykonawca zaproponował zostały już zaakceptowane i wprowadzone. zaakceptowane. Teraz już tylko geologia i chciałbym, żeby jak najszybciej firma wróciła na plac budowy. Myślę, że do końca roku uda nam się zmierzyć z tym tematem.
Jeśli chodzi o drogę prowadzącą do tej inwestycji została zrealizowana jako osobna inwestycja gminna ze wsparciem środków na modernizację dróg rolnych.
Pozostało więc jeszcze kupienie i posadowienie wagi samochodowej i budowa przytaczanego wyżej zbiornika na wodę.
 
PSZOK w Kielczy
Źródło: radio.opole.pl

 


Choć pogoda była niepewna, nie przeszkadziła w podjęciu prac na tym terenie. Sołtys Kielczy Jan Czanguleit dziękuję wszystkim przybyłym za zangażowanie się. Tu podziękowania kieruje Piotrowi Stefan, Mateuszowi Koziołek, Marcinowi Grzywocz, Rafałowi Mudrak oraz członkom Rady Sołeckiej a także młodzieży ze Szkoły Podstawowej. Gdyby nie Wy nie udało by się zrealizować zamierzonych celów a między innymi ułożono obrzeża i matę na którą usypany został kamień w miejscu usytuwania urzadzęń siłownii napowietrznej. Prace z zielenią to pielęgnacja drzew oraz koszenie części trawnika placu zabaw.
Sołtys zapowiada kontynuację prac w sobotę 25 września o godz. 9:00 i zaprasza już dzić wszytskich chętnych do współpracy.
 

Sołtys Kielczy Jan Czanguleit zaprasza w najbliższą sobotę 18 września o godz. 9:00 wszystkich chętnych mieszkańców Kielczy do pomocy przy porządkowaniu na placu zabaw i siłowni napowietrznej koło OSP (malowanie płotu grabienie wycinka krzewow założenie obrzeży rozłożenie maty i wysypanie grysu pod siłownią, a także uporządkowanie zieleni). Przyjdź choć na chwilę, każda para rąk jest cenna. Teren planowanych prac obecnie prezentuje się jak na zdjęciach.

 Sołtys Kielczy Jan Czangulejt informuje, iż w dniu 15 września (środa) będzie można wpłacić III ratę podatku od nieruchomości w godz. od 8:00 do 9:00 oraz od 15:00 do 16:00 w Zabytkowej Chacie w Kielczy.


Uroczystość beatyfikacyjna i podniosły moment dla kielczanina.

Cóż za podniosły moment dla kielczanina już na początku mszy św. uroczystości beatyfikacyjnej kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Teresy Róży Czackiej, która odbyła się w dniu 12.09.2021 w Warszawie, bo w już 4 minucie usłyszeć można było pieśń „Gaude Mater Polonia” Wincentego z Kielczy oto link do tego momentu: https://youtu.be/3c7d6v38xVk?t=249

Hymn Gaude Mater Polonia powstał w 1253 roku na okoliczność kanonizacji św. Stanisława ze Szczepanowa. Najprawdopodobniej na prośbę ówczesnego biskupa krakowskiego – Prandoty, Wincenty z Kielczy napisał tekst i melodie oficjum brewiarzowego o św. Stanisławie „Dies adest celebris”, a także hymn „Gaude Mater Polonia” oraz sekwencję „Laeta mundus exultans te laude laudet, Stanislae”. Taka była ówczesna praktyka – kto pisał oficjum rymowane, tworzył także hymn i sekwencję…

Więcej o samym hymnie doczytają Państwo na Oficjalnej stronie Kielczy pod linkiem: https://www.kielcza.pl/hymn-gaude-mater-polonia/ a o Wincentym z Kielczy pod linkiem: https://www.kielcza.pl/wincenty-z-kielczy/. 

Cieszymy się również, że Kościół w Polsce ma nowych błogosławionych, którzy mogą być wzorem tego jak należy zmierzać do Boga. Już niedługo, bo w dniach od 22 do 23 września odbędzie się pielgrzymka parafialna do miejsc związanych z nowymi błogosławionymi. W środę o 6 rano planowany jest odjazd z pod kościoła w Kielczy do Lasek gdzie przy grobie nowej błogosławionej odprawiona będzie msza św. a następnie w planowana jest Zuzela miejscowość urodzenia bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nocleg planowany jest w Borzęcinie w “Centrum Misji Afrykańskich”. Kolejny dzień to pobyt do południa w Warszawie m. in. przy grobie bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego a następnie przez Jasną Górę miejsce, które szczególnie ukochał błogosławiony planowany jest powrót do Kielczy. Szczegóły dotyczące płatności i organizacji u proboszcza.

Zapraszamy do odwiedzin i polubienia naszej strony. Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe sympatie.


W galerii na stronie publikujemy fotorelacje z Dożynek Parafialnych 2021. Poniżej prezentujemy 3 zdjęcia a resztę znajdą Państwo na stronie: https://www.kielcza.pl/galerie/wydarzenia-z-kielczy/dozynki-parafialne-2021

Zapraszamy Państwa do obejrzenia. 

 

 

Fotografował Janusz Chmielorz.


W galerii na stronie publikujemy fotorelacje z Odpustu Parafialnego 2021. Poniżej 3 zdjęcia resztę znajdą Państwo na stronie: https://www.kielcza.pl/galerie/wydarzenia-z-kielczy/odpust-parafialny-2021

Zapraszamy Państwa do obejrzenia. 

Fotografował Janusz Chmielorz.