Dla Państwa online już od 27.06.2008. Nasza misja to obiektywne i aktualne informacje.

Oficjalna strona Kielczy

Category: Aktualności


Wykorzystaj wolny czas na poznanie zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Nieważne ile masz lat, czy jesteś przedszkolakiem, czy myślisz już o zakończeniu nauki w szkole podstawowej – mieszkasz na wsi w gospodarstwie rolnym lub odwiedzasz kolegów, których rodzice są rolnikami, lub masz rodzinę na wsi – pamiętaj, że gospodarstwo to miejsce, w którym zarówno mieszka, jak i pracuje rolnicza rodzina. Stwarza to liczne zagrożenia dla bezpieczeństwa osób przebywających na jego terenie. Na pewno nauczyciele, a przede wszystkim rodzice, mówili wiele razy o tym, czego trzeba unikać i jak się zachować, by nic złego się nie wydarzyło. Być może wiesz już bardzo dużo na ten temat. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza: sprawdź swoją wiedzę. Na stronie internetowej masz do dyspozycji materiały, z których dowiesz się co możesz zrobić, żeby wspomóc rodziców w dbaniu o Twoje bezpieczeństwo. Przede wszystkim pamiętaj, że dzieci nie mogą pracować w gospodarstwie rolnym, a jedynie pomagać rodzinie – i to tylko w niektórych pracach. Koniecznie zapoznaj się z listą czynności, których dzieci poniżej 16 lat nie mogą wykonywać, gdyż stwarzają zagrożenie.

Tu publikujemy jeden z filmów edukacyjnych a pozostałe materiały znajdą państwo na stronie: https://www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/zaproszenie-dla-dzieci-i-mlodziezy-z-terenow-wiejskich-do-zapoznania-sie-z-materialami-edukacyj/

Zapraszamy do lektury.


Konkurs ma na celu promowanie wśród młodzieży, w szczególności uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów uczelni wyższych o profilu rolniczym, bezpiecznych zachowań związanych z pracą na terenie gospodarstwa rolnego.

Współorganizatorami Konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Fundacja PGE, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Państwowa Inspekcja Pracy, patronem medialnym – TVP Info.

Głównym celem Strategii Wizja Zero jest zmniejszanie wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych, co wiąże się ze stworzeniem lepszych warunków pracy i poprawą zdrowia rolników. W tym roku Kasa zwraca szczególną uwagę na dobrostan rolnika, jako jeden z trzech filarów Wizji Zero, obok bezpieczeństwa i zdrowia, który ma wpływ na bezpieczeństwo pracy rolników. Badania dowodzą, że zmęczenie, stres, zdrowie psychiczne oraz organizacja pracy to ważne czynniki, które niejednokrotnie mogą zaważyć na zdrowiu i życiu rolnika oraz jego najbliższych.

Zapraszamy do udziału w Konkursie!

1. Zapoznaj się z regulaminem

2. Pobierz i wypełnij formularz zgłoszenia oraz wszystkie załączniki

3. Upewnij się, czy dane zostały wpisane poprawnie

4. Zeskanuj formularze, które wymagają podpisu (mogą być też zdjęcia dobrej jakości)

5. Prześlij wypełnione i podpisane dokumenty pod adres wizjazero(at)krus.gov.pl  

 

Regulamin konkursu

Formularz zgłoszenia

Oświadczenie

Spot promocyjny Wizja Zero 2020

Relacja z konferencji inaugurującej konkurs

I Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie” 

 

 


Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza dzieci rolników w wieku 6-14 lat do udziału w kursie e-learningowym „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Wśród najmłodszych, którzy go ukończą i prześlą swoje zgłoszenia rozlosujemy 100 hulajnóg.Aby wziąć udział w losowaniu nagród należy:

1. zrealizować kurs dostępny pod adresem prewencja.krus.gov.pl i rozwiązać kończący go test;

2. pobrać certyfikat ukończenia kursu oraz formularz zgłoszeniowy i zapisać dokumenty w formacie PDF (przeczytaj instrukcję);

Zasady przyznawania nagród

Formularz zgłoszenia

3. przesłać certyfikat oraz formularz na adres hulajnoga@krus.gov.pl do dnia 30 września 2020 r.

W 2019 roku odbyła się pierwsze losowanie. Spośród niemal 4 000 uczestników 50 otrzymało nagrody.

Więcej informacji o przebiegu losowania można znaleźć w relacji:

https://www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/szkolenie-e-learningowe-dla-dzieci-bezpiecznie-na-wsi-mamy-upadkom-zapobiegamy/ 

A jeśli zainteresował Cię temat bezpieczeństwa zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi z myślą o dzieciach materiałami prewencyjnymi pod linkiem:

https://www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/zaproszenie-dla-dzieci-i-mlodziezy-z-terenow-wiejskich-do-zapoznania-sie-z-materialami-edukacyj/ 

Szczegółowych informacji udziela sekretariat Biura Prewencji, tel. (22) 592 64 10, e-mail: bp(at)krus.gov.pl

 

 


Dnia 30 czerwca do akcji #GaszynChallange przystąpiła także Orkiestra w Kielczy nominowana przez Scholę Gaudium z Kielczy. Do dalszej akcji zaproszono Wspólnotę Lektorów z Kielczy.


 
Dnia 30 czerwca po uprzednim zaproszeniu do wzięcia udziału w zabawie przez Radę Sołecką w Kielczy (błędnie podano że przez Stowarzyszenie Wincentego z Kielczy, za co przepraszono 🙂 ) członkowie Stowarzyszenia wzięli udział w akcji  #gaszynchallenge.
Ze swojej strony zaprosiło do zabawy:
1. Szkołę Podstawową w Potępie.
2. Semper Power sp. z o. o. z Krupskiego Młyna
3. Klub Sportowy “Nitron” Krupski Młyn.
 

Stowarzyszenie "Bliżej szkoły" w akcji #gaszynchallenge

Stowarzyszenie "Bliżej szkoły" w Kielczy w akcji #gaszynchallenge30 czerwca po uprzednim zaproszeniu do wzięcia udziału w zabawie przez Radę Sołecką w Kielczy (błędnie podałem, że przez Stowarzyszenie Wincentego z Kielczy, za co przepraszam 🙂 ) członkowie naszego Stowarzyszenia wzięli udział w #gaszynchallenge.Ze swojej strony zapraszamy do zabawy:1. Szkołę Podstawową w Potępie.2. Semper Power sp. z o. o. z Krupskiego Młyna3. Klub Sportowy "Nitron" Krupski Młyn.

Opublikowany przez Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wincentego z Kielczy w Kielczy Środa, 1 lipca 2020


W drugim dniu wakacji udało się PSP im Wincentego z Kielczy zmobilizować społeczność szkolną do wzięcia udziału w akcji #gaszynchallenge. Szkoła dziękując za nominację PSP w Żędowicach  do akcji zaprosiła:
1. Szkołę Podstawową w Bzinicy.
2. Szkołę Podstawową w Krupskim Młynie
3. Kuleczkę – Salę Zabaw dla dzieci w Zawadzkie.
 

#gaszynchallenge w wykonaniu społeczności PSP w Kielczy

W drugim dniu wakacji udało nam się zmobilizować społeczność szkolną do wzięcia udziału w akcji #gaszynchallenge. Dziękujemy za nominację PSP w Żędowicach. Do akcji zapraszamy:1. Szkołę Podstawową w Bzinicy.2. Szkołę Podstawową w Krupskim Młynie3. Kuleczkę -Salę Zabaw Dla dzieci Zawadzkie.

Opublikowany przez Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wincentego z Kielczy w Kielczy Środa, 1 lipca 2020

 

 

 


Zjawisko/stopień zagrożenia: Burze z gradem / Stopień 1

Obszar:  województwo opolskie – powiat strzelecki

Ważność: od godz. 19:00 dnia 01.07.2020 do godz. 07:00 dnia 02.07.2020

Przebieg: Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.
Uwagi: Brak.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80% 

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu.


Zjawisko/stopień zagrożenia: gwałtowne wzrosty stanów wody / Stopień 1

Obszar:  województwo opolskie – powiat strzelecki

Ważność: od godz. 16:00 dnia 01.07.2020 do godz. 09:00 dnia 02.07.2020

Przebieg: W obszarach występowania prognozowanych burz z opadami deszczu stany wody będą gwałtownie i przeważnie na krótko podnosić się, zwłaszcza na małych ciekach. Lokalnie mogą zostać przekroczone stany ostrzegawcze, a w przypadkach bardzo intensywnych opadów niewykluczone krótkotrwałe przekroczenia stanów alarmowych.
Uwagi: Informacja wydana w związku z prognozowanymi opadami o charakterze burzowym, które występują lokalnie. Intensywny, punktowy opad może spowodować zagrożenie hydrologiczne w miejscu swojego wystąpienia oraz w dół biegu cieku.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska(%): 80% 

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu.


Stowarzyszenie “Wincentego z Kielczy” w Kielczy odpowiedziało na nominację do #Gaszyn Challange. W dniu 29.06.2020 o godz. 19:00 podziękowali Stowarzyszeniu “Lubię tu żyć” i  podjęli wyzwanie. Pomimo niesprzyjającej aury na miejsce przybyli uczestnicy, którzy gotowi byli wesprzeć szczytny cel. 

 

Oczywiście odbyła się nominacja kolejnych, są to: 

– Koło Łowieckie nr 4 Szarak w Kielczy
– Zakład Optyk Struzik w Tarnowskich Górach
– Sołectwo Jeziory Wysokie.
  Dzięki życzliwości firmy AS  PARUS zapraszamy do obejrzenia relacji z wykonania zadania.   
Pozdrawiamy!  🙂
Poniżej  filmowa relacja:

 
 

Publikujemy wyniki wyborów na Prezydenta RP całościowe w Gminie Zawadzkiem. Prosimy o udostępnianie.

Dokładnie za dwa tygodnie czeka nas II tura wyborów na Prezydenta pomiędzy Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim.


Publikujemy wyniki wyborów na Prezydenta RP w obwodach w Zawadzkiem. Prosimy o udostępnianie.

Dokładnie za dwa tygodnie czeka nas II tura wyborów na Prezydenta pomiędzy Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim.

 

Obwód nr 1 – Zawadzkie Kinoteatr

Obwód nr 2 – OPS Zawadzkie

Obwód nr 3 – Zawadzkie PSP


Wyniki wyborów na Prezydenta RP – 2020 – Obwód 4 – Żędowice

Publikujemy wyniki wyborów na Prezydenta. Prosimy o udostępnianie.

Dokładnie za dwa tygodnie czeka nas II tura wyborów na Prezydenta pomiędzy Andrzejem Dudą a Rafałem Trzaskowskim.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com