Dla Państwa online już od 27.06.2008. Nasza misja to obiektywne i aktualne informacje.

Oficjalna strona Kielczy

Category: Aktualności


Choć pogoda była niepewna, nie przeszkadziła w podjęciu prac na tym terenie. Sołtys Kielczy Jan Czanguleit dziękuję wszystkim przybyłym za zangażowanie się. Tu podziękowania kieruje Piotrowi Stefan, Mateuszowi Koziołek, Marcinowi Grzywocz, Rafałowi Mudrak oraz członkom Rady Sołeckiej a także młodzieży ze Szkoły Podstawowej. Gdyby nie Wy nie udało by się zrealizować zamierzonych celów a między innymi ułożono obrzeża i matę na którą usypany został kamień w miejscu usytuwania urzadzęń siłownii napowietrznej. Prace z zielenią to pielęgnacja drzew oraz koszenie części trawnika placu zabaw.
Sołtys zapowiada kontynuację prac w sobotę 25 września o godz. 9:00 i zaprasza już dzić wszytskich chętnych do współpracy.Sołtys Kielczy Jan Czanguleit zaprasza w najbliższą sobotę 18 września o godz. 9:00 wszystkich chętnych mieszkańców Kielczy do pomocy przy porządkowaniu na placu zabaw i siłowni napowietrznej koło OSP (malowanie płotu grabienie wycinka krzewow założenie obrzeży rozłożenie maty i wysypanie grysu pod siłownią, a także uporządkowanie zieleni). Przyjdź choć na chwilę, każda para rąk jest cenna. Teren planowanych prac obecnie prezentuje się jak na zdjęciach.

 Sołtys Kielczy Jan Czangulejt informuje, iż w dniu 15 września (środa) będzie można wpłacić III ratę podatku od nieruchomości w godz. od 8:00 do 9:00 oraz od 15:00 do 16:00 w Zabytkowej Chacie w Kielczy.


Uroczystość beatyfikacyjna i podniosły moment dla kielczanina.

Cóż za podniosły moment dla kielczanina już na początku mszy św. uroczystości beatyfikacyjnej kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Teresy Róży Czackiej, która odbyła się w dniu 12.09.2021 w Warszawie, bo w już 4 minucie usłyszeć można było pieśń „Gaude Mater Polonia” Wincentego z Kielczy oto link do tego momentu: https://youtu.be/3c7d6v38xVk?t=249

Hymn Gaude Mater Polonia powstał w 1253 roku na okoliczność kanonizacji św. Stanisława ze Szczepanowa. Najprawdopodobniej na prośbę ówczesnego biskupa krakowskiego – Prandoty, Wincenty z Kielczy napisał tekst i melodie oficjum brewiarzowego o św. Stanisławie „Dies adest celebris”, a także hymn „Gaude Mater Polonia” oraz sekwencję „Laeta mundus exultans te laude laudet, Stanislae”. Taka była ówczesna praktyka – kto pisał oficjum rymowane, tworzył także hymn i sekwencję…

Więcej o samym hymnie doczytają Państwo na Oficjalnej stronie Kielczy pod linkiem: https://www.kielcza.pl/hymn-gaude-mater-polonia/ a o Wincentym z Kielczy pod linkiem: https://www.kielcza.pl/wincenty-z-kielczy/. 

Cieszymy się również, że Kościół w Polsce ma nowych błogosławionych, którzy mogą być wzorem tego jak należy zmierzać do Boga. Już niedługo, bo w dniach od 22 do 23 września odbędzie się pielgrzymka parafialna do miejsc związanych z nowymi błogosławionymi. W środę o 6 rano planowany jest odjazd z pod kościoła w Kielczy do Lasek gdzie przy grobie nowej błogosławionej odprawiona będzie msza św. a następnie w planowana jest Zuzela miejscowość urodzenia bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego. Nocleg planowany jest w Borzęcinie w “Centrum Misji Afrykańskich”. Kolejny dzień to pobyt do południa w Warszawie m. in. przy grobie bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego a następnie przez Jasną Górę miejsce, które szczególnie ukochał błogosławiony planowany jest powrót do Kielczy. Szczegóły dotyczące płatności i organizacji u proboszcza.

Zapraszamy do odwiedzin i polubienia naszej strony. Dziękujemy wszystkim za dotychczasowe sympatie.


W galerii na stronie publikujemy fotorelacje z Dożynek Parafialnych 2021. Poniżej prezentujemy 3 zdjęcia a resztę znajdą Państwo na stronie: https://www.kielcza.pl/galerie/wydarzenia-z-kielczy/dozynki-parafialne-2021

Zapraszamy Państwa do obejrzenia. 

 

 

Fotografował Janusz Chmielorz.


W galerii na stronie publikujemy fotorelacje z Odpustu Parafialnego 2021. Poniżej 3 zdjęcia resztę znajdą Państwo na stronie: https://www.kielcza.pl/galerie/wydarzenia-z-kielczy/odpust-parafialny-2021

Zapraszamy Państwa do obejrzenia. 

Fotografował Janusz Chmielorz.


Zapraszamy Państwa na koncert Mirosława Szołtyska który odbędzie się 26 września w Kinoteatrze w Zawadzkiem o godz. 19:00.


Tym razem także w niedzielę na placu Hutnika w Zawadzkiem, 5 września o godz. 16:00 zapraszamy na festyn Niedziela w Krainie Dinozaurów. Szczegóły na plakacie poniżej.


Zapraszamy serdecznie na imprezę na plac Hutnika w Zawadzkiem dnia 4 września od godz. 16:00. Program imprezy na plakacie, Ponadto będzie można skorzystać z mobilnego punktu spisowego.


Zapraszamy tych mieszkańców którzy się jeszcze nie spisali do skorzystania z tej możliwości w Żędowicach, 3 września w godz. 18:00 – 20:00. Szczegóły na plakacie poniżej.


W dniu dzisiejszym tj. 1 września dzieci i młodzież zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa rozpocznie nowy rok szkolny. O godz. 8.00 w kościele parafialnym w Kielczy odbędzie się Msza św. od rodziców, dzieci i nauczycieli do Ducha Świętego z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego i kolejnego roku formacji chrześcijańskiej. Następnie oficjalne uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się o godzinie 9:00 w szkole PSP im. Wincentego z Kielczy. Nowy rok szkolny to radość dla uczniów, że znów mogą rozpocząć naukę stacjonarnie, choć w reżimie sanitarnym. Zapewne nie zabraknie według zaleceń noszenia maseczek w przestrzeni wspólnej, płynu do dezynfekcji, wietrzenia sali oraz pomiaru temperatury. Wszystko to ważne jest by dzieci mogły uczyć się jak najdłużej. Nikomu nie jest na rękę nauka zdalna, której główną wadą jest brak socjalizacji. Nauka przed komputerem rozważana jest w ostateczności. 

Na nadchodzący Nowy Rok Szkolny 2021/2022 wszystkim uczniom, studentom  i nauczycielom życzymy samych sukcesów w nauce oraz w życiu osobistym. 


Mamy dla Państwa zaproszenie na już mały jubileusz. Po raz dziesiąty w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia) o godz. 15:00 (Nieszpory) w kościele parafialnym pw. św. Bartłomieja w Kielczy będziemy śpiewali z Matką Bożą Magnificat anima mea Dominum …Wielbij duszo moja Pana…
Tym razem oprócz niezawodnej Orkiestry Parafialnej w wychwalaniu Wszechmocnego będą brali udział:

 • kwartet waltorniowy BSA Horn Quartet, który zaprezentuje między innymi:
  – W.A. Mozart, Ave Verum…,
  – J.S. Bach, Aria na strunie G;
  – G. Holst, Suita Jupiter
 • oraz skrzypaczka Magdalena Signus z akompaniamentem Roberta Signusa.  W ich wykonaniu słyszymy między innymi:
  – F. Schubert, Ave Maria;
  – G. Caccini, Ave Maria.
  Podobnie jak w minionych latach Matka Najświętsza zaprasza po nabożeństwie na kawę z kołoczem.