Dla Państwa online już od 27.06.2008. Nasza misja to obiektywne i aktualne informacje.

Oficjalna strona Kielczy

#GaszynChallenge 2020


Akcja #GaszynChallenge – ta akcja to pomysł Strażaków z OSP Gaszyn na rzecz chorego Wojtka Howisa. 1,5-roczny Wojtek cierpi na SMA (rdzeniowy zaniki mięśni typu I), mieszka w Galewicach koło Wieruszowa, tuż za granicą Opolszczyzny. Gaszyn to wioska leżąca między Praszką a Wieluniem, tuż za granicą Opolszczyzny. Zgodnie z jej zasadami nominowani muszą wykonać 10 pompek bądź 20 przysiadów a z całej akcji nagrać film i zamieścić w internecie a następnie wpłacić na rzecz dziecka po 5 zł. Osoby które nie wykonają zadania muszą wpłacić po 10 zł. 

Uczestniczący w wyzwaniu Policjanci z Zawadzkiego zamieszczając film z wykonania zadania nominowali Gminę Zawadzkie. Gmina Zawadzkie była także nominowana przez Gminę Kolonowskie reprezentowaną przez Pana Norberta Kostona. 

Dnia 22 czerwca br. przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Zawadzkiem, Rady Miejskiej w Zawadzkiem oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawadzkiem wzięli udział w akcji robiąc pompki i przysiady na rzecz chorych dzieci. Co istotne, zgodnie z zasadami akcji, nominowani zobowiązani są również do wpłacenia minimum 5 zł na rzecz potrzebujących chorych dzieciaczków.

Jednocześnie Burmistrz Zawadzkiego nominował do wykonania zadania Spółkę ZGK „ZAW-KOM” na czele z Panią Prezes Gabrielą Krawiec-Górzańską oraz Sołectwa Kielcza i Żędowice. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji #GaszynChellenge, a tym samym do bezinteresownego niesienia pomocy chorym dzieciom, które potrzebują wsparcia.

Oto relacja z wykonania zadania: 

#GoszynChallenge Gmina Zawadzkie

#GaszynChallengeDziękujemy za nominację ?Do dalszego pomagania nominujemy:1. Zakład Gospodarki Komunalnej "Zaw-Kom" Spółka z o.o.2. Sołectwo Żędowice3. Sołectwo w Kielczy

Opublikowany przez Gmina Zawadzkie Poniedziałek, 22 czerwca 2020

 

Kolejno podejmując wyzwanie do akcji przystąpiło Sołectwo Żędowice.

Oto relacja:

!!! #GaszynChallenge?!!!Sołectwo Żędowice⚠️ Dziekujemy i Przyjmujemy Wyzwanie od Stowarzyszenie Kobiet Żędowickich oraz Gmina Zawadzkie. Niestety nie udało się w pełnym składzie, ale daliśmy radę!❤️ Pompujemy dla Wojtusia ??Nasze Nominacje:✔️ Rada Parafialna Żędowice✔️ Orkiestra Dęta Żędowice⚠️ Zasady akcji: nominowani muszą wykonać 10 pompek, nagrać i opublikować film z hashtagiem # gaszynchallenge. Czas na wykonanie zadania to 48 godzin️‼☝ Jeśli nominowani nie wykonają ćwiczenia wpłacają minimalnie 10zł, natomiast jeżeli wykonają wpłacają minimalnie 5zł na konto Wojtusia.Link do wpłat: [https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR0ruDrCMnsstD8MUE1g3Mjb7-xmWjzq8vjcxhMlLUif1FqHe4dOO7vd_c4](https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR0ruDrCMnsstD8MUE1g3Mjb7-xmWjzq8vjcxhMlLUif1FqHe4dOO7vd_c4)

Opublikowany przez Artura Koźlika Środa, 24 czerwca 2020

Czekamy na odpowiedź naszego Sołectwa. Zapraszamy do przystąpienia do tej szlachetnej akcji pozostałe grupy nominowane.