Konkurs dla Seniora

 

Ruszamy z nowym konkursem Aplikuj.pl –  tym razem do zabawy zapraszamy mieszkańców woj. dolnośląskiego i opolskiego w wieku 50+. Chcecie podzielić się wspomnieniami i zagrać o atrakcyjne nagrody? Przesyłajcie swoje najciekawsze fotografie ze dawnej pracy w czasach PRL!

Pamiętacie telefony z korbką, pierwsze komputery albo jeżdżenie na wczasy pod gruszą? Codzienność w okresie Polski Ludowej była pełna absurdów, bezrobocie z pozoru nie występowało, ale i podporządkowana polityce gospodarka nie rozwijała się dobrze. A jak wyglądała wtedy praca w różnych zawodach? Skąd się wzięło powiedzenie „Czy się stoi, czy się leży, dwa tysiące się należy?”. Co robili Polacy za ladą sklepów, w biurach, w kopalniach czy fabrykach?

Jeśli masz ukończone 50 lat i chcesz pokazać, jak się pracowało w PRL, weź udział w nowym konkursie dla seniorów i prześlij nam fotografie z dawnej pracy!

Informacje o celach konkursu, o tym do kogo jest adresowany i jakie nagrody można zdobyć znajdują się na stronie: https://www.aplikuj.pl/konkurs-prl-zachod