Apel mieszkańców – linia kolejowa 144

Ponawiamy apel do mieszkańców odnośnie linii kolejowej 144 który także opublikowała Gmina Zawadzkie na stronie: www.zawadzkie.pl.

Szanowni Państwo, mieszkańcy Zawadzkiego i okolic. Niniejszym zwracamy się z apelem o wsparcie dla naszej wspólnej sprawy.

Kilka tygodni temu powstała w Zawadzkiem oddolna inicjatywa zmierzająca do ponownego uruchomienia linii kolejowej pomiędzy Zawadzkiem, a Tarnowskimi Górami. Uważamy że w obliczu nowych okoliczności istnieje szansa na ponowne uruchomienie tej relacji. W związku z tym działamy! Działania podjął również nasz Burmistrz, za co bardzo dziękujemy, wspierajmy go w tym podpisując petycję:

Link do petycji

Zapraszamy również do wchodzenia na grupę:

https://m.facebook.com/groups/2533952370055616/?ref=group_browse

gdzie znajduje się więcej informacji na temat naszych działań. W niedalekiej przyszłości dotrze do Państwa też petycja w wersji papierowej.

W naszych rozmowach, pismach i wnioskach do różnych instytucji powołujemy się na poparcie społeczne. Musi być nas jak najwięcej, musimy być widoczni. Zachęcamy również do podejmowania indywidualnych działań mających na celu przywrócenie tego połączenia. Czas przywrócić normalność!