Dalsze Kanalizowanie Kielczy – od Starego Osiedla do Wiosennej

Zakład Gospodarki Komunalnej „Zaw-Kom” Spółka z o.o. na swoim fanpage poinformował, że spółka otrzymała dotację z Urzędu Marszałkowskiego (program PROW) na dalsze kanalizowanie Kielczy. Wysokość dotacji to 1,993 mln zł. Kolejny – IV etap budowy obejmie obszar od Starego Osiedla w kierunku ul. Wiosennej. Szczegółowy zakres, terminy realizacji oraz etapy podłączania zostaną mieszkańcom przedstawione niebawem.

#GaszynChallange – Stowarzyszenie „Lubię tu żyć”

Uczestnicwto w akcji podjęło także Stowarzyszenie „Lubię tu żyć” dziękując za nominację Sołectwu Barut na czele z Panią Sołtys do #gaszynchallenge ?
„… Wyzwanie przyjete? Zadanie wykonaliśmy dla Marysi Marek z Żędowic podopiecznej Domowego Hospicjum dla dzieci w Opolu.
Nominujemy:
➡️ @Stowarzyszenie ” Prosto do Celu” Zawadzkie
➡️Koło DFK Żędowice
➡️Stowarzyszenie Wincentego z Kielczy

Zadanie jest proste nominowani muszą wykonać 10 pompek lub przysiadów, nagrać film i umieścić go na swojej stronie. Jeśli nominowani nie wykonają zadania wpłacają 10zł, jeśli wykonają to 5zł na konto organizacji pozarządową z poniższego linku od uczestnika wyzwania. Czas na wykonanie to 48h. Zachęcamy do pomocy potrzebującym.

Zapraszamy wszystkich do dokonywania wpłat!
Wpłacając darowiznę na Fundację Domowe Hospicjum dla dzieci w Opolu .

http://hospicjum.opole.pl/przekaz-darowizne/ …”

https://www.facebook.com/111483903722830/videos/400276274227457/

#GaszynChallange – Wezwanie podjęte przed Przedszkole w Kielczy

Dziś 27.06.2020 o godz. 13:00 Przedszkole Publiczne w Kielczy podjęło wyzwanie do uczestnictwa w akcji #GaszynChallange dziękując za nominację Gminie Zawadzkie.
Do uczestnictwa w akcji Przedszkole w Kielczy nominowało:
Szkołę Podstawową im. Wincentego z Kielczy w Kielczy
Scholę Gaudium w Kielczy oraz Klub Sportowy Stal Zawadzkie. Zebrane pieniądze w akcji będą przekazane dla potrzebującego chorego dziecka.
Oto relacja z wykonania zadania:
 
 
 
 
 

GaszynChallange – odpowiedź Rady Sołeckiej w Kielczy

Jest i odpowiedź Sołectwa Kielcza. Sołtys wraz z Radą Sołecką przyjął wyzwanie w ramach akcji #GaszynChallenge (nominacja dokonana przez Burmistrza Zawadzkiego Pana Mariusza Stachowskiego)

Dlatego w dniu 26 czerwca br. w bardzo zmiennych warunkach atmosferycznych przedstawiciele Rady Sołeckiej wraz z Sołtysem wzięli udział w akcji robiąc pompki i przysiady na rzecz chorych dzieci. Co istotne, zgodnie z zasadami akcji, nominowani zobowiązani są również do wpłacenia minimum 5 zł na rzecz potrzebujących chorych dzieciaczków.
Pieniądze zebrano i przekazano

Jednocześnie Sołtys nominował do wykonania zadania Przedszkole Publiczne w Kielczy, Stowarzyszenie Bliżej Szkoły oraz Wspólnotę Kielczańskich ministrantów. Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji #GaszynChellenge, a tym samym do bezinteresownego niesienia pomocy chorym dzieciom, które potrzebują wsparcia. Dziękujemy za relację z akcji Sołtysowi Janowi Czanguleit.

 

Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

Dziś 26.06.2020 o godz. 8:00 mszą św. w kościele Parafialnym pw. św. Bartłomieja w Kielczy rozpocznie się Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2019/2020. Całemu gronu pedagogicznemu składamy najserdeczniejsze podziękowania za cały wkład pracy włożony w edukację naszych pociech, a także wszystkim rodzicom, bo i oni musieli sporo czasu poświęcić, bo wymuszoną nowością była nauka zdalna w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem i oczywiście samym uczniom, że w sytuacji nauki na odległość, gdy musieli liczyć tylko na siebie dali z siebie wszystko. Dobrą informacją jest to, że po wakacjach wszyscy uczniowie wracają do nauki w szkole, Na czas wakacji Wam wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wyjazdów, przygód wakacyjnych, takich by pozostało w Was dużo pozytywnych emocji.